Särkidel on erinevad kraed!?

Astusin kauplusesse. Eesmärk oli leida uus triiksärk. Riiulid olid erinevat värvi särke täis. Kõik justkui ühe vitsaga löödud. Valisin sobiva värvi välja ja kõik. Alles hiljem mõistsin, kui mõtlematult olin ostu sooritanud. Triiksärkide puhul on mitmed pisiasjad, mida tuleks tähele panna. Siin ma nüüd olen, valge triiksärgiga, mida ilma lipsuta kanda ei saa, sest krae jääb ebameeldivalt laiali.

Mida vaatad sina tavaliselt triiksärkide ostmisel? Kas vaatad ainult värvi ja ostad meeldivuse järgi või jälgid ka muid nüansse? Tänases postituses tahamegi laiendada sinu silmaringi meeste triiksärkide osas. Paljudel on hinnasildi peale märgitud ainult särgi tüüp: kas regular või slim fit, aga sellega asi piirdubki. Tänases postituses tutvustame sulle erinevaid krae stiile.

Forward Point krae. Seda triiksärki ära ilma lipsuta kanna! Valge triiksärk klassikalise kraega on kõige universaalsem. Olenemata Sinu pintsaku või lipsu värvist näeb valge triiksärk alati viisakas välja. Kuna krae ülemine osa on nii kitsas, siis saad katsetada erinevaid lipsusõlmi - nii suuremaid kui väiksemaid.
Picture from: https://www.deoveritas.com/shirt-collar-styles/point-collar

Spread tüüpi kare.
Spread ja forward point kraesid peetakse kaheks klassikuks. Nagu ka nimi ütleb, on spread krae nurgad rohkem laiali kui forward point kraedel. Samuti on ka krae pikkus pisut lühem kui eelmisel. Kui sa aeg ajalt kannad särki ilma lipsuta, on see kraetüüp sel juhul kõige universaalsem. Küll aga ei saa katsetada selle krae puhul kõiki lipsusõlmi, kuna krae otsad on laiemalt.

Picture from: https://www.deoveritas.com/shirt-collar-styles/spread-collar

Tab krae.
 See kraetüüp sarnaneb esimesele kraetüübile. Krae on samuti keskmisest pikem ja otse alla, kuid võrreldes forward pointkraega, on krae otsad särgi vastas. See tähendab, et särgi ja krae vahele ei jää palju vaba ruumi. Tekib küsimus, kuidas krae saab nii vastas olla? Lipsu alla jääb lihtsalt öeldes väike kinnitus, mis tõmbab krae omavahel kokku. Selle kraetüübi puhul ei saa kindlasti särki kanda ilma lipsuta.

Picture from: https://www.deoveritas.com/shirt-collar-styles/tab-collar

Button-Down krae.
Oma olemuselt on see sarnane tab kraega, kuid erinevus seisneb kahes nööbis, mis on krae otstes. Nööpidega kinnitatakse krae otsad särgi külge. Küll aga puudub selle krae puhul kinnitus, mis tõmbab krae otsad omavahel kokku. Button-Down särki pole soovitatav kanda piduliku ülikonnaga, vaid pigem casual riietuse juurde.

Picture from: https://www.deoveritas.com/shirt-collar-styles/button-down-collar

Cutaway krae.
 Kui spread krae oli tunduvalt laiem kui forward point, siis cutaway on kraetüüpides kõige laiem. Selle puhul jagunevad eelistused kaheks - paljudele meeldib ja paljud peavad ka seda pehmelt öeldes koledaks. Seda särki peab kandma alati lipsuga ning lipsusõlm võiks olla võimalikult suur. Samuti ei ole soovituslik seda kanda kitsamat tüüpi lipsuga.

Picture from: https://www.deoveritas.com/shirt-collar-styles/cutaway-collar
Club krae. Võrreldes kõikide eelmiste kraetüüpidega, on club krae tunduvalt ümaram kui teised. See kraetüüp on olemuselt universaalsem. Sellisise kraega särk sobib nii viisaka ülikonna juurde kui ka casual riietuse puhul. Samuti ei ole lips selle krae juures oluline - võib kanda lipsuga kui ka ilma. Ülikonna puhul kanna kindlasti lipsu.

Picture from: https://www.deoveritas.com/shirt-collar-styles/club-collar

Mõni päev lihtsalt ei ole lipsu kandmise tunnet. Siinkohal oleme me endale otsinud triiksärke, mille krae hoiaks end ilusti üleval ka ilma lipsu toeta. Soovitame omalt poolt triiksärke enne ostmist kindlasti proovida. Alati ei tasu uskuda särgi suuruseid. Särki ostma minnes värskenda artikliga taaskord mälu ja tee enda jaoks õige valik!


Valgekrae meeskond
Eelmine
Enam ei pea särki püksi toppima!

8 vastust

Email again:
mwrJyXnedRhfNpYD 8. märts 2020
YbUiAjHBDMRSLytd
sJQlOfja 8. märts 2020
IOkQFuZVa
veWzIKgCopGhPHqx 11. aprill 2020
lgAZePmDOwLTtih
CfetkhQWnX 11. aprill 2020
MOmrSWuViety
PpoyfQtabkEGH 1. juuli 2020
zGpLcdVFsC
fhRMBoGYHAI 1. juuli 2020
WwBfGIpk
XMwDUYgW 3. august 2020
MnLQwbfJjFqAZTk
fYsSZxAgCihO 3. august 2020
toZNsiAW